Samsun EGM – Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı !

Samsun EGM Suruculere Kis Lastigi Uyarisi

Emniyetten ‘kış lastiği’ uyarısı;

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, Samsun’da hava sıcaklıklarının 7 derecenin altına düştüğünde 01 Aralık 2014 ile 28 Şubat 2015 tarihleri arasında şehir içi yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlarda kış lastiği kullanma zorunluluğunun getirildiğini duyurdu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Samsun Valiliği’nce alınan karar doğrultusunda, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ortalama sıcaklık verilerine göre hava sıcaklık değerinin 7 derece ve altında olduğu 01 Aralık 2014 ile 28 Şubat 2015 tarihleri arasında şehir içi yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlarda kış lastiği kullanma zorunluluğu getirilmiştir. Kış lastiğinin zorunlu olduğu süre içerisinde; kamyon, çekici, tanker, otobüs, yarı römork ve römork türü araçların lastiklerinin yanaklarında (M+S) işareti, minibüs, otomobil ve kamyonet türü araçların lastiklerinin yanaklarında ise (M+S) işareti ile birlikte kar tanesi (snowflake) işareti veya sadece kar tanesi (snowflake) işareti aranacaktır, şeklinde değiştirilmesi ve seyir esnasında değiştirilmek zorunda kalınan lastiklerin yerine takılacak lastiklerin de kış lastiği olması zorunludur.

Yapılan denetimlerde aynı dingil üzerinde içte yer alan lastiklerde (M+S) işaretinin okunamaması halinde sırt deseninin kış lastiğine uygunluğu kontrol edilir. Lastiklerin kaplama yapılarak kullanılması halinde lastik omuzlarında (M+S) işareti olsa dahi, sırt deseninin kış lastiğine uygun olması zorunludur” denildi.

Firmanızı Sosyal Ağlarda Tanıtın
Samsun EGM – Sürücülere Kış Lastiği Uyarısı ! sitemize 24 Kasım 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.443 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz