OMÜ – 40. Yıl Logosu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 40. Yıl Logosu Belli Oldu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) kuruluşunun 40. yılını kutluyor. 1 Nisan 1975 yılında kurulan üniversitemiz, çeşitli bilimsel toplantılar, yayınlar, kültürel ve sanatsal etkinliklerle 40. yılı dolu kutlarken bu etkinlikler ve tüm görsel arayüzlerinde kullanacağı logosunu da belirledi.

İki boyutlu düzlemde 3 boyutlu bir etkide tasarlanan 40. yıl logosu her yüzeyinde başka bir renkle oluşturulmuş, “kutlama” kavramını yansıtacak; coşkulu, dinamik, renkli bir karaktere sahip.

OMÜ’nün klasik logosu ile birlikte kullanılacak 40. yıl logosu farklı anlamları üzerinde taşıyor. Kırk sayısı kültürümüzde gerek mitolojik, gerekse mistik bir değere sahip. 40 yıl insan ömründe büyük bir zaman dilimine karşılık gelirken, aynı zamanda köklü olmayı anlatır. Bu nedenle logoda tipografik olarak görünürlüğü yüksek, güçlü bir etki kurulmuştur. Logo “kutlama” kavramını yansıtacak; coşkulu, dinamik, renkli bir karaktere sahiptir. İki boyutlu düzlemde 3 boyutlu bir etkide tasarlanan logo her yüzeyinde başka bir renkle oluşturulmuş, değişime, dönüşüme, ilerlemeye ve çokluk içerisinde kurulan birlik kavramına atıf yapılmıştır. Dört rakamının ucundaki kurdele formu, kitap ayracı gibi tarihe düşülen nota vurgu yapmaktadır.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi yı boyu tüm etkinliklerinde, görsel arayüzlerinde klasik logosu ile birlikte 40.yıl logosunu kullanacak.

Ondokuz Mayis Universitesi OMU 40 Yil Logosu Detay

Firmanızı Sosyal Ağlarda Tanıtın
OMÜ – 40. Yıl Logosu sitemize 04 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 2.004 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz