4.5G Nedir ?

4.5G NEDİR?

Kamuoyunda 4.5G olarak bilinen IMT-Advanced, dünyada kullanılan en son mobil haberleşme teknolojisinin genel adıdır. Bu teknoloji daha yüksek hızda, daha düşük gecikme süresi ve yüksek kapasitede mobil internet sağlayan mobil iletişim teknolojisidir.

4.5G Foto

4.5G İLE HAYATIMIZDA NELER DEĞİŞECEK?

Çok daha hızlı internet deneyimi

Mobil internet hızınız alıştığınız hızdan çok daha yüksek bir hıza sahip olacak. 3G hızında dakikalar harcayarak indirdiğiniz 90 dakikalık futbol maçını 25 dk yerine 3,5dk da indirebiliyor olacaksınız.

4.5G teknolojisi ile sağlanacak olan hız, kapsama alanına, frekansa, hizmet alınan baz istasyonuna, coğrafi koşullara, şebeke yoğunluğuna, kullanılan cihaza, bağlanılan siteye ve baz istasyonundan uzaklığa göre değişim gösterebilir.

HD kalitesinde ve daha yüksek hızda video , film, dizi ve TV izleme

Daha hızlı mobil internet ile HD ve hatta 4K gibi daha yüksek kaliteli videoları kolayca izleyebilir ve dilediğiniz her yerde HD kalitesinde TV yayınına mobil cihazınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Resim ve videolarınızı daha hızlı indirme ve yükleme

Sosyal medyada resim ve video paylaşma hızınızı artırabilirsiniz.

Sosyal paylaşımlarda devrim

Artık telefonla fotoğraf ve kısa video çekip sosyal medyada paylaşmanın yanısıra yüksek hızda eşzamanlı canlı yayınlar yapabileceksiniz.

Daha iyi bir oyun deneyimi

Daha hızlı mobile internet ile gecikme ve duraksama süresini minimumda yaşayarak daha keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

İşinize daha hızlı ve yenilikçi çözümler

Ofisinize uzaktan erişim ve bulut teknolojisi ile işinizi daha yenilikçi , hızlı ve verimli hale getirebileceksiniz.

Hayatınız artık daha kolay

Akıllı ev, Nesnelerin Interneti (Internet of Things), Mobil Sağlık ve Mobil eğitim teknolojilerinden daha fazla yararlanarak hayatınızı kolaylaştırabileceksiniz.

3G ve 4.5G fark-kiyaslama-fayda-avantaj

4.5G HIZI NE DEMEKTİR?

Frekansların artmasıyla birlikte tüketicinin günlük hayatını en çok etkileyecek şey mobil internet hızı olacak. 4.5G ile 3G’nin 10 katı hızına ulaşmış olacağız. Çift taşıyıcılı 3G teknolojisiyle bir saat 15 dakikada indirilebilen bir Blu-ray film dosyası, IMT-Advanced teknolojisinin sunduğu 300.1 Mbps maksimum hız sayesinde sadece 11 dakikada indirilebiliyor. 3G teknolojisi üzerinden 27 saniyede indirilebilen 50 megabaytlık bir müzik albümüyse, LTE Advanced 4G teknolojisiyle yaklaşık 2 saniyede tamamen indirilebilecek.

Firmanızı Sosyal Ağlarda Tanıtın
4.5G Nedir ? sitemize 27 Ağustos 2015 tarihinde eklenmiş ve 1.349 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz