Samsun Kombi ve Tesisatın Bakımı

SAMSUN KOMBİ VE TESİSATIN BAKIMI

Kombinizin ve tesisatınızın uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız.

Kombinizin ve tesisatınızın sağlıklı çalışıp uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Bakımı yaptırılmayan kombi ve tesisatın verimi düşer ve ömrü kısalır. Verimi düşen kombi daha fazla doğalgaz tüketir ve evinizi daha az ısıtır. Bunlar da size soğuk algınlığı ve kabarık doğalgaz faturaları olarak geri döner.

Uzun sure çalıştırılmayan kombi ve tesisat çalıştırılmadan önce mutlaka bakımının yapılması ve parçaların görevlerini yerine getirdiğinden emin olunması gerekir.

Samsun Kombi ve Tesisatin Bakimi Dogalgaz Foto

Kombi ve tesisatın bakımında dikkat edilecek hususlardan bazıları şunlardır:

  1. Kombi cihazının içindeki ısı ileten parçaların toz ve kirle kaplanmadığından emin olunur. Aşırı kirlenen ve hasar gören tesisat parçaları kombinizin ömrünü kısaltır, doğalgaz tüketimini arttırır.
  2. Kombi cihazının tüm elektrik aksamı kontrol edilir.
  3. Isı sensörleri control edilir ve bacanın açık olduğundan emin olunur.
  4. Kombi su seviyesi ve bu seviyenin tutarlılık seviyesi kontrol edilir.
  5. Tesisat suyunuzun bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu, ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz tüketmenize neden olur.
  6. Özellikle tesisat suyu değiştirildikten sonra tesisat içinde kalan hava alınır.
  7. Kombinin su hattında bulunan kir filtresi kontrol edilir. Eskiyen veya aşırı kirlenen filtrelerin değiltirilmesi gerekir. Aksi halde kombi tesisatınızdaki kirli su oranı artar ve ısı transferi yavaşlar. Bu durum doğalgaz faturanıza yansır.
  8. Kalorifer peteklerinin de bakıma ihtiyacı vardır. Kalorifer peteklerinin iç ve dış temizliği ısı iletimini büyük ölçüde arttırarak daha az doğalgaz tüketmenizi sağlar. Kalorifer peteklerinin konvektörleri genellikle ulaşılması güç yerlerde odukları için kir tutmaya müsaittirler. Özellikle ilk çalıştırmada gelen kokuyla anlaşılan konvektördeki kir birikmesi evinizin ve iş yerinizin hijyeni için tehlike oluşturabilir.

Kombinizin bakımını yaptırdığınız takdirde eski kombinizin verimi artar, yeni kombinizin de ömrü uzar. Kombi ve tesisatınızdaki arızalar kış mevsiminin en soğuk dönemlerinde doğalgaz faturanıza yansımaz. Bakımı yaptırılan kombiler sürekli arızalanmıyacağı için size beklenmedik masraf çıkarmazlar. Sonuç olarak daha az doğalgaz faturası ödeyerek daha çok ısınırsınız.

Peki kombiniz ve tesisatınız yaklaşan kış mevsimine ne kadar hazırlar? Süpriz masraflar ve cep yakan doğalgaz faturalarından korunmak için Sitemizde yer alan Samsun Doğalgaz Firmaları aracılığı ile Kombi ve Tesisatın Bakımınızı yaptırarak, kombinizi ve tesisatınızı koruyun.

SAMSUN KOMBİ VE TESİSATIN BAKIMI
Samsun Tesisat | “Çözüm Bizde.”

Acil Destek : +90 362 233 78 80

Mobil Destek (7/24) : +90 535 837 96 01

Firmanızı Sosyal Ağlarda Tanıtın
Samsun Kombi ve Tesisatın Bakımı sitemize 30 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 2.306 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz