Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -

Samsun Şömine

SAMSUN ŞÖMİNE

Samsun ve bölgesine Modern Şömine Seçenekleri ile hizmet sunan Samsun Şömine müşterilerine şömine konusunda profesyonel tasarım seçenekleri ile kurumsal hizmet sunmaktadır.

Şömine, mekânları ısıtmak, ve bazen yöresel olarak yemek pişirmek vs. amaçlarla içinde ateş yakılan bir bölmeye sahip olan mimari yapı ögesidir. Yakılan ateşten çıkan dumanın doğrudan dışarı atılması düz bir baca sisteminin kurulması ile sağlanır. Modern kültürde şömineler yapıların içlerinde, en çok vakit geçirilen alanlarda bulunsa da pek çok yerde ev dışında ya da avlularda dekoratif amaçlarla kullanıldığı görülebilir.

Şöminelerin insanoğlunun yaşamında ateşin kullanılmaya başladığı çok eski çağlardan bu yana var olduğu sanılmaktadır. Bu dönemlerde yerlere kazılan çukurlar biçiminde kullanılan şöminelerde yakılan ateşin dumanları yapının tavanına delikler açmak suretiyle oluşturulan ilkel bacalardan atılırdı. İki katlı evlerin ilk yapıldığı dönemlerde bile bu teknolojinin kullanıldığı şömineler aynı dönemde yapıların dış kesimlerim de yer almaya başladı.

Isınma ihtiyacına ilaveten görselliği de düşünerek, odunla yanan şöminelerle başlayan şömineler, elektrikli şömineler, doğalgazlı şömineler ve bio yakıtlı şömineler ile gelişimini sürdürmüştür.

Kullanılacak şömine dizaynı, evinizin genel dekorasyonu ve mimari yapısına bağlı olarak belirlenir. Stiline ilaveten kullanım kolaylığına olan ihtiyaç da şömine tipini belirlemektedir.


SAMSUN ŞÖMİNE

Evinizin Genel Dekorasyonu ve Mimari Yapısına Bağlı Modern Şömine Seçenekleri

 

Firmanızı Sosyal Ağlarda Tanıtın
İnşaat Malzemeleri kategorisinde bulunan Samsun Şömine 3.427 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz