Adres : Samsun Bölge Hizmetleri
Telefon : -
E-Posta : -

Samsun Bal Üreticileri

SAMSUN BAL ÜRETİCİLERİ

Samsun Bal Üreticileri tarafından başta üretilen Karakovan ve Süzme Ballar Samsun’dan tüm bölgelere Kaliteli olarak sunulmaktadır.

Samsun Bal Ureticileri Kurumsal Foto

Balın ilk akla gelen özelliği tatlı olmasıdır. Bunun sebebi balın içindeki üç şekerdir. Fruktoz (% 34), sakkaroz (%2) ve levuloz (meyve şekeri % 40) bundan başka balın % 17 ‘si su geri kalan % 7’lik bölümü ise demir, sodyum, kükürt, magnezyum, fosfor, polen, manganez, alüminyum, gümüş, albumin, dekstril, azot, protein ve çeşitli asitlerden oluşur. Balın kalitesini ise bu % 7’lik karışım belirler.

Ayrıca bal içerisinde onbeş şeker tespit edilmiş olup bunlardan bazıları şunlardır: fruktoz, glikoz, sakkaroz, maltoz, izomaltoz, erloz, kestoz, melezitoz ve rafinozdur. Genel olarak fruktoz şekeri diğerlerinden farklıdır.

Balı bildiğimiz şekerden ayıran çok önemli bir fark vardır. Şeker ancak sindirim sisteminde değişime uğradıktan sonra kana karışırken bal sindirime gerek olmadan çok süratli bir şekilde kana karışır. Dolayısıyla bal insan vücudunun en yüksek derecede ve en hızlı biçimde faydalanabileceği bir gıdadır. Ilık su ile karıştırılan balın birkaç dakika içinde vücuda enerji verdiği tespit edilmiştir.

Balın içinde minerallerin, şekerlerin ve birçok vitaminin yanı sıra az miktarda bir takım hormonlar, çinko, bakır ve iyot da vardır.

SAMSUN BAL ÜRETİCİLERİ
Samsun’dan Tüm Bölgelere “Kaliteli Bal” Hizmeti

Firmanızı Sosyal Ağlarda Tanıtın
Gıda Ürünleri Üretim kategorisinde bulunan Samsun Bal Üreticileri 2.309 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz